moje BAŁKANYALBANIA
Pieszo do Albanii i z powrotem
Vlora - miasto niepodległości
Gjirokastra - albańska perła

Albania

Albańczycy swój kraj nazywają Shqipëria – nazwa ta pochodzi od słowa Shqipoj oznaczającego „mówić otwarcie, krótko i jasno”. A jednak jest to ciągle najmniej otwarty z bałkańskich krajów, relikt komunizmu, kraj tkwiący ciągle w poprzedniej epoce, a jednak powoli otwierający się na turystów. Ci, którzy do Albanii docierają, przywożą stamtąd jedyne w swoim rodzaju wspomnienia.

A co ciekawego można zobaczyć w Albanii? Zapraszam do lektury:

Pieszo do Albanii i z powrotem - wędrówka o długości ponad 5 tys. km wiodła przez Ukrainę, Rumunię, Bułgarię, Macedonię do Albanii, a spowrotem przez Czarnogórę, Kosowo, Serbię, Bośnię i Hercegowinę, Chorwację, Węgry i Słowację....

Vlora - miasto niepodległości - Vlora wciąga i uzależnia. Czasem denerwuje dźwiękami klaksonów, a czasem w tym zgiełku czujemy się jak ryba w wodzie. Z drugiej jednak strony jest to miejsce, gdzie można też naprawdę wypocząć, bo jakieś 20 km plaż daje możliwość ucieczki z centrum miasta. Ma wiele twarzy i imion, gdyż równie często Albańczycy używają greckiej nazwy Valona. Nic tylko pojechać i zobaczyć.

Gjirokastra - albańska perła - Albania jako, że rzadko odwiedzana jest przez turystów, posiada wciąż wiele ciekawych miejsc. A nie od dziś wiadomo, że im coś jest bardziej tajemnicze, tym bardziej pociągające. Każde miejsce, no prawie każde, o ile nie wtargnęła do niego jeszcze szeroko pojmowana nowoczesność, ma w sobie coś ujmującego i zaczarowanego.

A wkrótce jeszcze więcej...Bałkańska księgarnia
Potrzebujesz sprawdzonego przewodnika po Bośni i Hercegowinie? Poszukujesz niezawodnej mapy? Polecamy książki, przewodniki i mapy wprost od wydawcy!

Zajrzyj do naszej księgarni!
Podróżuj bezpiecznie!
Każdy wyjazd wiąże się z potencjalnym zagrożeniem. Bezpieczeństwo osobiste, ubezpieczenia, podróż samochodem, pociągiem, samolotem Sprawdź!
Bałkańskie rytmy
Kręcą Cię bałkańskie klimaty? Posłuchaj utworów, które przeniosą Cię w niesamowity świat dźwięków i poezji. Teledyski, teksty oraz tłumaczenia bałkańskich utworów.
Posłuchaj bałkańskich rytmów!
Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Grecja, Macedonia, Rumunia, Serbia, Słowenia, Turcja
Wszystkie kraje >>


reklama
Polecamy: bałkańskie rytmy! podróżuj bezpiecznie! Gdzie pojechać na Bałkany? Bośnia i Hercegowina Chorwacja